• Aktywna Tablica

• W wyniku podpisania przez Wójta Gminy Zadzim  umowy o udzielenie wsparcia  w ramach „Rządowego programu  rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji  uczniów  i  nauczycieli  w zakresie technologii  informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w Gminie Zadzim  w roku 2023  program jest  realizowany w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Zygrach,  w której uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Ten fakt był głównym warunkiem ubiegania się o udział w programie.

Ogólna wartość programu 43.750,00 zł, w tym: dofinansowanie 35.000,00 zł , wkład własny  8.750,00 zł.

W ramach programu zakupiono:

- pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii psychoneurologicznej,

- pomoce i narzędzia do terapii procesów komunikacji,

- pomoce dydaktyczne do terapii logopedycznej.

-monitor interaktywny Optoma

-zestaw SmartFloor Mobile Audio – mata interaktywna.

Wykorzystanie przez nauczycieli na zajęciach nowoczesnych programów terapeutycznych zapewni uczniom wysoką jakość kształcenia, adekwatną do potrzeb uczniów.

Umożliwi to wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami i trudnościami w nauce oraz przygotowanie ich do funkcjonowania w społeczeństwie.

• Aktywna lekcja przyrody

• Dzięki wykorzystywaniu w bieżącej pracy tablicy interaktywnej uczniowie mają możliwość przyswajania wiedzy i nabywania umiejętności w sposób aktywny. Na lekcji przyrody uczniowie klasy IV utrwalali wiadomości dotyczace dojrzewania z wykorzystaniem aplikacji edukacyjnej Wordwall.